Вінниця, вул. Келецька, 41

Вінниця, вул. Келецька, 41

Догляд за дитячими зубами. Профілактика дитячого карієсу

16.08.2016
Догляд за дитячими зубами. Профілактика дитячого карієсу

Багато батьків не переймаються, коли у дітей випадають молочні зуби через карієс, вважаючи, що на їх місці обов'язково виростуть нові. Ця думка є помилковою і фахівці вже втомилися її спростовувати.

Важливість молочних зубів полягає в тому, що вони відіграють велику роль в процесі розвитку і формуванні щелепи, саме вони є основою для наступних постійних зубів. Простежимо за процесом: молочні зуби дитина втрачає через карієс, далі порушується зростання наступних постійних зубів, які виростають кривими, у дитини формується неправильний прикус, далі батьки купують дорогі пластинки для вирівнювання, щоб виправити дефекти щелепи.

Зуби дітей, в результаті недостатньої мінералізації, при неправильному догляді і при постійному вживанні солодкого, більше схильні до карієсу.

Догляд за зубами треба починати при появі першого молочного зуба, використовуючи палички або стерильну марлю. У віці 2 - 3 років, навіть якщо дитина сама чистить зуби, батьки повинні допомагати їй в цьому, і контролювати наскільки правильно вона це робить, незалежно електричною або звичайною щіткою.

Щоб у дитини зуби були здоровими, дотримуйтеся наступних правил і таких профілактик:

 1. Здорове харчування:
  • Менше солодкого, липкого, тягучого (краще 1 р. в день і потім почистити зуби).
  • Після вечірнього чищення зубів не годуйте дитину і не давайте їй солодкого чаю, щоб вона краще спала.
  • Ніяких солодких напоїв в пляшках з соскою.
  • Ніякої пляшечки з соскою для втіхи, коли дитина плаче, навіть якщо там вода або несолодкий чай. Дитина повинна відвикати від пляшечки вже після першого року життя;
 2. Використання пасти з фтором;
 3. Постійна чистка зубів після їжі (хоча б після сніданку, вечері) протягом 2 - 3 хв;
 4. Відвідувати стоматолога 2 рази на рік (починаючи з 3 років), який перевірить стан зубів і призначить профілактичні заходи.
Усі Статті
Error...

Please, enter a valid value

Замовити дзвінок
Записатися на прийом
Залишіть свій відгук
UV-СИСТЕМ - стоматологія

Будь ласка, введіть коректні данні

Дзвінок