Вінниця, вул. Келецька, 41

Вінниця, вул. Келецька, 41

Ортодонтія. Вирівнювання зубів і прикусу у дорослих і дітей.

16.08.2016
Ортодонтія. Вирівнювання зубів і прикусу у дорослих і дітей.

Ортодонтія - розділ стоматології. У перекладі з грецького orthos- прямий, dentis-зуб. Ортодонтія займається вивченням причин, діагностикою, методами профілактики і лікування зубощелепних аномалій.

Прикус - взаємовідношення зубних рядів при максимальному контакті і повному змиканні зубів на верхній і нижній щелепах. Розвиток прикусу тісно пов'язаний з особливостями росту щелеп, лицьового скелета. З моменту народження і до 18-20 років йде безперервний процес розвитку прикусу на тлі зростання і розвитку дитини. Чим менша дитина, тим інтенсивніше протікає процес зміни прикусу, який в свою чергу залежить від закладки, мінералізації і прорізування тимчасових і постійних зубів, зростання щелеп, формування функцій мімічної і жувальної мускулатури. У новонародженої дитини в щелепах є зачатки 20 тимчасових (молочних) і 16 постійних зубів різної стадії розвитку. У грудний період триває внутрішньо щелепне формування і мінералізація тимчасових зубів і з 6-го місяця починається процес їх прорізування і формується тимчасовий прикус. З'явилися шкідливі звички смоктання пальців, губ, щік, язика, неправильне положення під час сну можуть в подальшому призвести до аномалій розвитку прикусу, а дитячі хвороби, що супроводжуються порушенням водно-сольового обміну, нерідко призводять до вад розвитку тканин зубів. Прорізування постійних зубів протікає протягом тривалого відрізка часу, починаючи з 5 років до 12-13 років і пізніше (зуби мудрості). Через перенесені дитячі хвороби, раннього видалення тимчасових зубів і інших причин різко зростає частота сформованих і ті, які формуються, аномалій прикусу. Для повного постійного прикусу характерна присутність всіх постійних зубів.

Розвиток зубощелепної системи так само, як і розвиток інших органів, відбувається під впливом двох груп факторів: генотипу (цей фактор прагне реалізувати закладену в ньому програму розвитку органу з якомога меншою кількістю відхилень, що залежать від різних сторонніх впливів), і зовнішніх чинників - фізіологічних і патогенних , дія останніх направлена на зміну зростаючого органу відповідно до зовнішніх умов. Єдністю дії внутрішніх і зовнішніх факторів визначається кінцевий результат - вид прикусу. За ступенем естетичної та функціональної повноцінності розрізняють прикуси нормальні (фізіологічні) і аномальні (патологічні). Для останніх характерно відхилення в розташуванні передніх і бічних зубів, зміщення щелеп у вертикальному, сагітальному, трансверзальному напрямках, а також деформація обличчя і порушення функцій.

Повороти по осі і зсув центральних і бічних різців

 

Вестибулярне прорізування іклів з відсутністю місця в кістки (Детальніше...)

 

 Диастема, треми(проміжки), відкритий прикус

 

Зсув центральної лінії. Перехресний прикус в бічній ділянці зліва

 

Правобічний перехресний прикус з дефіцитом місця для іклів

 

Глибокий прикус (верхні різці збільшено перекривають нижні)

 

Прогенія(нижня щелепа, яка виступає вперед)

 

Невідповідність між прорізуванням зубів і зростанням щелеп (Детальніше...)

 

Ваші знайомі навіть не замінять, що Ви в брекетах - лінгвальна невидима брекет-система (показана стрілками)

Усі Статті
Error...

Please, enter a valid value

Замовити дзвінок
Записатися на прийом
Залишіть свій відгук
UV-СИСТЕМ - стоматологія

Будь ласка, введіть коректні данні

Дзвінок