Вінниця, вул. Келецька, 41

Вінниця, вул. Келецька, 41

Причини виникнення карієсу

22.10.2017
Причини виникнення карієсу

Більшість людей знає, що таке карієс. Але через що він виникає та як з ним боротися?

Причиною виникнення карієсу є карієсогенна ситуація на поверхні зуба. Виникає вона через накопичення зубного нальоту, який присутній у ротовій порожнині кожного. Він являє собою м’який, майже невидимий шар, що складається із залишків їжі та бактерій. Ці мікроорганізми виділяють кислоти та розчиняють мінеральні компоненти зубної емалі. У одному грамі зубного нальоту міститься близько мільярда бактерій.

Важливим є те, в якій місцевості людина проживає, якої якості та в якій кількості п’є воду. Зуби руйнуються набагато швидше, якщо в продуктах недостатньо кальцію, фосфору або вода містить мало фтору.

Значну роль відіграє харчування людини. До карієсу призводить зловживання газованими напоями, солодощі  та часті прийоми їжі (більше 5 разів на день).

Карієсогенна ситуація виникає через порушення обмінних процесів у організмі людини, велику кількість рафінованих продуктів харчування, при вживанні яких втрачаються корисні компоненти (мікроелементи, вітаміни, солі). Подрібнення та термічна обробка їжі не приносять ніякої користі та не укріплюють зуби. Подрібнені шматочки їжі заповнюють простір між зубами, що призводить до появи мікроорганізмів, які руйнують зуби.

Основним способом боротьби з карієсом є гігієна ротової порожнини. Але не достатньо лише чистити зуби щіткою та пастою. Необхідно користуватися зубною ниткою (флосом), щоб очистити контактні поверхні зуба.

Радимо вам дотримуватися таких рекомендацій, аби знизити ризик виникнення карієсу:

  • не переривати десертом прийом їжі
  • лимонади та соки пити через соломинку, аби уникнути контакту цукру з емаллю зубів
  • не їсти солодке між прийомами їжі та на ніч
  • наприкінці прийому їжі з’їсти редиску, яблуко, огірок, які очищають зубну емаль
  • після солодкого з’їсти яблуко, морквину або прополоскати ротову порожнину ополіскувачем, водою або настоєм несолодкого чаю
Усі Статті
Error...

Please, enter a valid value

Замовити дзвінок
Записатися на прийом
Залишіть свій відгук
UV-СИСТЕМ - стоматологія

Будь ласка, введіть коректні данні

Дзвінок