Видалення зубів під наркозом

Стоматологи нашого часу створюють різноманітні методики лікування і діагностики, застосовують сучасні технології для збереження зубів. Але не завжди вдається врятувати хворий зуб. Тоді досвідчений хірург проводить складну стоматологічну операцію з його видалення під наркозом.
Під наркозом видаляють зуби, які не підлягають лікуванню, займають неправильне положення в ротовій порожнині і іноді здорові зуби - з метою виправлення прикусу.
Перед початком операції з видалення зубів під наркозом лікар проводить аналізи для визначення клінічної ситуації, цікавиться самопочуттям пацієнта, вимірює його артеріальний тиск, робить рентгенівський знімок, щоб переконатися у відсутності протипоказань до видалення. На наступному етапі лікар визначає рівень складності операції, погоджує з пацієнтом використання препаратів, які дають можливість відновити деякі ділянки зубної кістки, і за угодою пацієнта бере пробу венозної крові.
Підготовка закінчена, далі йде сам процес операції з видалення зуба (зубів), який починається з знеболювання. Орієнтуючись на самопочуття і вік хворого, підбираються відповідні анестетики і ліки для премедикації. Операція закінчується тільки тоді, коли кровотеча зупиняється і пацієнт відчуває себе нормально.
Після двох - трьох годин після анестезії, коли препарат припиняє свою дію, хворий відчуває слабку біль в тій області, де відбувалося видалення. Больові відчуття супроводжуються невеликим набряком, який проходить протягом одного - двох днів. Якщо поліпшення не спостерігаються і набряк не зійшов, необхідно звернутися до хірурга, який проводив операцію.