Професійна гігієна

Професійна гігієна

Гігієна ротової порожнини

Всім відомо, що легше запобігти хворобі, ніж її потім лікувати. Регулярний догляд за порожниною рота, правильне чищення зубів, ясен, язика – запорука збереження Вашого здоров'я, чистоти і свіжості дихання.

В домашніх умовах не завжди вдається якісно чистити зуби, а при наявності викривлених зубів це практично неможливо. У цих випадках рекомендована професійна гігієна в стоматологічному кабінеті Вінниці.

В нашій стоматологічній клініці очищення зубів від каменю, твердих зубних відкладень проводиться безболісно ультразвуковим апаратом. Видалення м'якого, пігментованого нальоту, а також барвників від їжі, тютюну виконується оригінальним апаратом Air-flow фірми КаVо з наступним поліруванням пастами та полосканнями антисептиком. Зуби стають ідеально чистими та світлими. Через кілька днів слизова оболонка і ясна набувають нормальний блідо-рожевий колір, зникає неприємний подих. Ця процедура не шкідлива. При необхідності проводиться насичення зубів іонами фтору, що знижує чутливість зубів.

При проведенні процедури професійної гігієни ми використовуємо останню розробку відомої німецької компанії KaVo - порошок PROPHYpearls, що містить карбонат кальцію, а не звичайну соду.

 

Кальцієві гранули мають шаровидно-округлу форму (на відміну від бікарбонату натрію - соди) завдяки чому вони набагато ефективніше очищають поверхню зубів не пошкоджуючи емаль і не травмуючи слизову. Зуби насичуються іонами кальцію і стають більш стійкими до впливів кислот.

Обов'язковою процедурою чистка є при каріозному ураженні, перед виконанням реставрацій, особливо передніх зубів, так-як колір матеріалу повинен збігатися з кольором Ваших зубів, а також перед постановкою брекет системи.

За Вашим бажанням ми допоможемо підібрати зубну щітку і пасту, проведемо урок по правильному чищенню зубів. Залежно від віку, стану зубів, слизової порожнини рота, прикусу… кожному пацієнтові складається індивідуальний графік подальших візитів на прийом до стоматолога із завчасним нагадуванням через телефон.

Роль гігієни порожнини рота
Краса і здоров'я наших ясен і зубів залежить від ефективної гігієни порожнини рота. Важливість щоденних гігієнічних процедур важко переоцінити, але дуже часто легко недооцінити і заплатити втратою зубів навіть у юному віці. Тому одним з тих, що максимально підходять і в цей же час легких способів по профілактиці захворювань зубів, є регулярна гігієна порожнини рота і зубів у дітей і дорослих. Не варто випускати той важливий момент, що гігієна не повинна закінчуватися лише банальним чищенням зубів.

Гігієна порожнини рота є комплексним заходом, що включає в себе регулярне чищення зубів, і відвідування стоматолога як мінімум один раз на півроку. Все це тому, що для здоров'я зубів і ясен необхідно якісно і своєчасно видаляти зубний камінь, а також наліт на язиці. Харчові залишки і м'який зубний наліт видаляються за допомогою зубної пасти і зубної щітки. А ось видалити зубний камінь може тільки стоматолог при використанні спеціальних інструментів і засобів. Через це комплексний догляд за порожниною рота включає в себе професійну та індивідуальну гігієну.

Індивідуальна гігієна
Ця гігієна порожнини рота є максимально ефективною при дотриманні деяких правил. Як відомо, є величезна кількість способів - і будь-який з них є корисним і повноцінним, все залежить виключно від наших переваг. Але все ж слід звернути увагу на наступні рекомендації стоматологів:

  • постійно починайте чистку зубів з одного зубного ряду;
  • дотримуйтесь певну послідовність чищення зубів, щоб не пропустити жодної ділянки;
  • чистку проводите в однаковому темпі, щоб витримати оптимальну тривалість очищення.

Природно, слід звертати увагу і на спосіб чищення зубів. Якщо, наприклад, весь час чистити зуби поперек ряду, то емаль зітреться. Тому гігієна порожнини рота в обов'язковому порядку повинна здійснюватися з дотриманням техніки очищення зубів (необхідно робити вертикальні рухи). А в нашому випадку вони, швидше за все, овальні. Тому, через порушення даного важливого правила, емаль до 35 років сильно стирається, а то й навіть пропадає. Крім цього, не слід забувати, що очищення язика спеціальними інструментами (скребками) - обов'язкова складова гігієни порожнини рота.

Наші роботи до та після

Після
До

зняття зубних відкладень, лікування ясен та підготовка до вирівнювання прикусу

Після
До

зубний камінь та наліт з зовнішньої сторони зубів

Після
До

зубний камінь та наліт з внутрішньої сторони зубів